Aleksandra KURZAK

Aleksandra Kurzak w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach fortepianie. Ukończyła wydział wokalny akademii muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Laureatka konkursów wokalnych w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie, jeszcze podczas studiów zadebiutowała jako Zuzanna w Weselu Figara na scenie Opery Wrocławskiej, u boku swojej mamy i nauczycielki Jolanty Żmurko w roli Hrabiny. W wieku 27 lat wystąpiła w dwóch najbardziej prestiżowych teatrach operowych świata. Rola Olimpii w Opowieściach Hoffmanna w Metropolitan Opera zdobyła wielkie uznanie wśród nowojorskich krytyków muzycznych, którzy jednogłośnie wypowiadali się na łamach prasy o sensacyjnym debiucie polskiej śpiewaczki. Z równie przychylnym odbiorem artystka spotkała się również jako Aspasia w londyńskim przedstawieniu Mitridate, re di ponto w Royal Opera House (Covent Garden). Aleksandra Kurzak regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata.

CZYTAJ WIĘCEJ

Joanna WOŚ

Artystka łącząca w sposób mistrzowski arcytrudne partie koloraturowe z niezwykłą lekkością oraz wyczuciem stylu belcanta. Joanna woś dysponuje dźwięcznym, nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali. (sięgającej swobodnie f trzykreślnego). Imponująca lekkość I wyśmienita precyzja pozwala artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe bez najmniejszego wysiłku zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie I finezyjny styl bel canto.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Katarzyna TRYLNIK

Ceniona polska sopranistka. W 1999 ukończyła akademię muzyczną im. Fryderyka chopina w warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Haliny słonickiej otrzymując przyznane wówczas po raz pierwszy najwyższe odznaczenie uczelni medal "Magna cum laude". Edukację muzyczną rozpoczęła już w wieku sześciu lat od nauki gry na fortepianie. Jeszcze jako uczennica szkoły muzycznej w opolu otrzymała ii nagrodę w ogólnopolskim konkursie wokalnym im. Franciszki platówny we wrocławiu. Laureatka wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wioletta CHODOWICZ

Najdobitniej o jej talencie świadczą słowa uzasadniające przyznanie jej w 2010 roku paszportu polityki: …za wstrząsającą kreację katii kabanovej (…), za fenomenalną technikę wokalną, wybitny talent aktorski, doskonałe wyczucie tekstu I prawdę sceniczną. Wcześniej, w sezonie 2005/2006, za osiągnięcia artystyczne otrzymała wrocławską nagrodę muzyczną w kategorii osobowość twórcza. Wioletta chodowicz jest absolwentką wrocławskiej akademii muzycznej, na której z wyróżnieniem ukończyła studia wokalne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ewa MAJCHERCZYK

Sopran liryczno - koloraturowy ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Królewską Akademię Muzyczną w Kopenhadze w klasie Tonny'ego Landy. Była dwukrotną stypendystką Laboratorio Toscano Lirico - Opera Studio w Pizie a także laureatką wielu konkursów wokalnych. W 2018 roku została wyróżniona nagrodą im. Jana Kiepury - w kategorii - Najlepsza śpiewaczka operowa.
Zadebiutowała w 2009 roku w Operze Śląskiej jako Hanna w Strasznym Dworze S. Moniuszki pod batutą T. Serafina. Od tego czasu sopranistka występowała na scenach operowych w następujących teatrach: Opera Narodowa w Warszawie, Teatro del Giglio w Lucca, Teatro Verdi w Pizie, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Comunale w Rawennie, Teatr Wielki w Poznaniu, Teatro Donizetti w Bergamo, Teatro Communale w Mantui, Teatro Coccia w Novarze, Anhaltishes Theater Dessau, Teatro Politeama w Palermo - Orchestra Sinfonica Siciliana, Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr Wielki w Łodzi, Teatro Luigi Pirandello w Agrigento, Opera Bałtycka, Opera Wrocławska, Opera Podlaska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ewa TRACZ

Absolwentka Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie oraz studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. AM dr hab. Ewy Biegas. Uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów- ‚Akademia Operowa’ przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Edyta PIASECKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. Bachakademie u prof. Anny Reynols, a także u Antoniny Kaweckiej, Christiana Elsnera, Alison Pears,  Ryszarda Karczykowskiego i Izabeli Kłosińskiej. Zdobyła wiele nagród, m. in.: I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych organizowanym przez prof. Ryszarda Karczykowskiego (1997); Nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego (udział w koncertach z cyklu Promocja Polskich Talentów w Austrii (1998); nominację do Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka poważna” (2004), Nagrodę „Gwiazda wokalistyki” na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

CZYTAJ WIĘCEJ