Roberto ALAGNA

Współpracował z największymi operami na świecie, takimi jak Opéra National de Paris, Metropolitan Opera w Nowym
Jorku, Royal Opera House w Londynie, Chorégies Orange, Deutsche Oper Berlin czy La Scala w Mediolanie.

W ciągu 30 lat kariery wystąpił w ponad sześćdziesięciu rolach z bogatego repertuaru operowego, w tym w roli Alfredo,
Nemorino Manrico i Calaf, Radames i Otella i Don Jose Rodolfo Mario lub Wertera.

CZYTAJ WIĘCEJ

Arnold RUTKOWSKI

Arnold Rutkowski występował w Teatro Ravenna, Teatro Ferrara, Opera San Juan (Puerto Rico), Phoenix Metropolitan Opera, Michigan Opera w Detroit, Festivalu w Szeged (Węgry), Operze w Budapeszcie, Teatrze Bolszoj w Moskwie, Teatrze Michailovskim w Sankt Petersburgu, National Opera w Helsinkach, Stockholm Royal Opera House, Opera w Toulon, Opera w Marsylii , na Festivalu Aix-en-Provence, Operze w Lyon, Opera Garnier de Paris, Theater Wiessbaden, Deutsche Oper am Rhein w Dusseldorfie, Oper Leipzig, Staatstheater Stuttgart, Semperoper Dresden, Staatsoper Hamburg, Staatsoper Berlin, Sydney Opera House, Volksoper w Wiedniu, Theatre de Geneve, Zurich Opera House, Concertgebouw w Amsterdamie, Opera w Limie (Peru), w Operze Narodowej oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie.    

CZYTAJ WIĘCEJ

Jacek LASZCZKOWSKI  

Edukację muzyczną rozpoczął w państwowej szkole muzycznej w białymstoku ucząc się gry na klarnecie. Studia wokalne na akademii muzycznej im. Fryderyka chopina w warszawie ukończył z wyróżnieniem. Był dwukrotnym stypendystą ministra kultury I sztuki.

Zadebiutował w warszawskiej operze kameralnej w uprowadzeniu z seraju mozarta. Jeszcze jako student wystąpił w wiedeńskiej kammeroper jako ernesto w don pasquale donizettiego. W 1991 został zwycięzcą międzynarodowego konkursu wokalnego w vercelli. Rok później był finalistą konkursu w tuluzie. W 1992 wziął udział w prawykonaniu opery rossiniego ermione w queen elizabeth hall w londynie, które było transmitowane I nagrywane przez bbc. W 1994 wziął udział w festiwalu rossiniego w pesaro. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Paweł SKAŁUBA

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Debiutował w 1996 roku jako Ernesto w operze G. Donizettiego Don Pasquale na scenie Opery Bałtyckiej. 


W 1993 roku, jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik, został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 1997 roku, z okazji obchodów 1000-lecia Miasta Gdańska, miał zaszczyt wystąpić w Watykanie w Bazylice Świętego Piotra, biorąc udział w koncercie pod dyrekcją Jerzego Katlewicza w obecności papieża Jana Pawła II. 

CZYTAJ WIĘCEJ