jacek laszczkowski

TENOR

Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku ucząc sie gry na klarnecie. Studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. 
Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta. Jeszcze jako student zadebiutował w wiedeńskiej Kammeroper jako Ernesto w Don Pasquale Donizettiego. W 1991 został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Vercelli. Rok później był finalistą konkursu w Tuluzie. W 1992 wziął udział w prawykonaniu opery Rossiniego Ermione w Queen Elizabeth Hall w Londynie, które było transmitowane i nagrywane przez BBC3. W 1994 wziął udział w Festiwalu Rossiniego w Pesaro. 
W 1995 wystąpił na Festiwalu Della valle D’Itria w operze Mercadantego Caritea regina di Spagna. Opera została nagrana i wydana na CD. W 1996 wystąpił w mediolańskiej La Scali w operze Gracz Prokofiewa. W trakcie tego pobytu pobierał lekcje u wielkiego tenora Franco Corellego. W tym samym roku zagrał główną rolę w filmie Dusza śpiewa Krzysztofa Zanussiego. Wystąpił również w kilku innych polskich filmach fabularnych

STRONA ARTYSTY